Remontowanie podłogi i wygłuszenie stropu

 

Przeważnie skłaniamy się ku remontowaniu podłogi, aby móc wygłuszyć strop. Bywa bardzo irytujące, kiedy ktoś na parterze słyszy wszystkie kroki osoby na górze. Właśnie z tego powodu warto byłoby zadbać o odpowiednie wygłuszenie. Poniżej przedstawiamy Ci kilka prostych sposobów na to, w jaki sposób możesz zrobić to samodzielnie i z dobrym efektem.
Pierwszym i takim mocno popularnym sposobem jest tzw. Pływająca podłoga. Nie chodzi tutaj bynajmniej o nic związanego z wodą, ale najbardziej skuteczne wygłuszenia oparte na specjalnej warstwie konstrukcyjnej. Składa się ona z cienkiej warstwy styropianu akustycznego lub utwardzonej wełny mineralnej, potem jest folia budowlana i wylewka podłogowa. Nie da się jednak pominąć faktu, że sposób jest co prawda dobry, ale niestety oznacza to również podniesienie poziomu Twojej podłogi i to dość znacznie. Dodatkowo wadą może być również fakt, że przez kilka tygodni nie będzie można podłogi użytkować.

Ciekawym rozwiązaniem będzie również zastosowanie sufitu podwieszanego, który wygłuszymy wełną mineralną. Musisz jednak pamiętać o tym, aby nie był on połączony ze stropem na sztywno. W tym wypadku wadą będzie obniżenie stropu o kilkanaście centymetrów. Nie każdemu będzie to pasowało, więc należy dobrze przemyśleć tego typu działania.
Czasami na wygłuszanie wystarczy położyć po prostu grubszą wykładzinę lub dywan, które niekiedy bardzo skutecznie potrafią stłumić odgłosy kroków. Jest to tym samym najprostsze i stosunkowo najtańszy sposób, który możesz wdrożyć w zasadzie od razu. Jeśli to będzie jednak za mało, to wtedy można dalej kombinować jak sobie poradzić z problemem.
Na pewno zaletą jest fakt, iż na rynku mamy obecnie dostępnych wiele różnych rozwiązań, dzięki którym strop można wygłuszyć, więc na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Jakie rodzaje parkietów znajdziesz na rynku?

This article has 3 Comments

  1. Mi to jakoś niespecjalnie przeszkadza, ale mam znajomych, którzy są chorzy na punkcie tego jak mi coś drepcze u góry i robią co mogą, aby wygłuszyć

  2. Otóż to! Lepiej dołożyć i potem mieć spokój, izolacja to też nie jest jakiś super wydatek.

  3. Bo o takich rzeczach, to się myśli już na etapie projektowania podłogi, a nie najpierw oszczędności, a potem problem, bo słychać kroki na piętrze

Comments are closed.