Czy warto stawiać na podłogi z bambusa?

Coraz częściej decydujemy się na parkiety drewniane i z całą pewnością nadal tak będzie, bo drewno daje znacznie większą jakość aniżeli na przykład panele, choć i w tym ostatnim przypadku nie do wszystkich artykułów możemy się przyczepić, bo na przykład panele norweskiej firmy Alloc są najwyższej jakości i niewiele ustępują parkietom drewnianym. Skupmy się jednak na nich, a właściwie jednym z rodzajów takich podłóg. Pod lupę wzięliśmy podłogi bambusowe, bo w dalszym ciągu wiedza wielu klientów na ich temat jest znikoma, żeby nie powiedzieć żadna. Jak w związku z tym na tle reszty prezentują się podłogi z bambusa?

Wysoka jakość

Nie da się ukryć, że podłogi bambusowe to podłogi bardzo wysokiej jakości. Nie bez powodu bambus jest bowiem określany jako drewno twarde, które dodatkowo utwardza się kilkoma rodzajami najtwardszych lakierów. Nie zapominajmy też i o tym, że bardzo dobrze zachowuje się w kontakcie z wodą, co sprawia, że bambusowe deski możemy ulokować nawet w łazience.

Charakterystyczny wygląd

Nie można zapomnieć też i o tym, że bambus ma swój charakterystyczny wygląd. Przede wszystkim ma wyjątkowy kolor oraz nie posiada słojów, co jest spowodowane tym, że nie jest drzewem a rośliną. Wydaje się w związku z tym, że jak najbardziej warto jest się na taką podłogę zdecydować, gdyż ma ona o wiele więcej zalet aniżeli wad, jeżeli w ogóle byśmy takie znaleźli. Podłoga wykonana z desek bambusowych, na pewno będzie was cieszyć swoją solidnością przez wiele lat.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Remontowanie podłogi i wygłuszenie stropu