Jaki podkład pod panele podłogowe?

Jeśli nie chcemy drastycznie zmniejszyć trwałości naszych paneli, musimy zastosować odpowiedni podkład, który sprawi, że panele zostaną dokładnie dopasowane do podłoża. W ten sposób zabezpieczamy się przed ryzykiem uszkodzeń paneli spowodowanych mikroszczelinami. Kolejną zaletą odpowiedniego podkładu jest izolacja akustyczna, innymi słowy – cichsza podłoga.

Podkłady naturalne i sztuczne

Stosowane na podłoże sztuczne, a także wykonane z drewna. Wyróżniamy trzy rodzaje podkładów naturalnych: Podkład korkowy, eko płyty, tekturę karbowaną oraz papier falisty. Dwa pierwsze rodzaje świetnie pochłaniają dźwięki, a także wilgoć. Dwa ostatnie rodzaje należą do najtańszych, jednak nie absorbują tak dobrze dźwięków i mogą być stosowane jedynie na bardzo równym podłożu. Podkłady sztuczne to: Pianka, podkłady z polietylenu oraz podkłady polistyrenowe. Podkłady sztuczne stosujemy wyłącznie do podłoża sztucznego, polietylen i polistyren świetnie tłumią dźwięki, a także posiadają dobrą izolację cieplną. Pianka ma nieco gorsze parametry, jednak jest tańsza.

Gdzie szukać odpowiedniego podkładu

Dobre podkłady pod panele znajdziemy w dobrym sklepie internetowym. Warto wybrać sklep, który segreguje podkłady ze względu na powierzchnię, do której mogą być użyte. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy skontaktować się z pracownikiem sklepu, który chętnie doradzi nam wybór odpowiedniego podkładu do naszych paneli i podłoża. Pamiętajmy również, że do podłoża sztucznego warto jest zastosować folię paroizolacyjną, która zabezpieczy panele przed wilgocią.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Jakie rodzaje parkietów znajdziesz na rynku?

This article has 2 Comments

  1. Niektórzy twierdzą, że podkład jest niepotrzebny. Że folia wystarczy. A potem narzekają na producentów, że robią słabe i szybko niszczące się panele. Bez podkładu nie trudno szybko załatwić panele.

  2. Podkład jest absolutnie niezbędny. Bez niego naprawdę szkoda kłaść panele, bo tak naprawdę one idą wtedy na straty.

Comments are closed.