Jakie rodzaje parkietów znajdziesz na rynku?

Jakie rodzaje parkietów znajdziesz na rynku?Obecnie nie ma najmniejszych problemów z tym, aby wybrać dla siebie naprawdę ładny i stosunkowo tani parkiet. Na rynku mamy wielu producentów, którzy mogą Ci zaproponować różne wzory oraz konfiguracje. Przyjrzyjmy się takim najbardziej popularnym parkietom, które możesz ułożyć w swoim domu, na balkonie czy tarasie.

Tradycyjny

Ten rodzaj parkietu składa się wielu deseczek, nazywanych klepkami. Mają one na sobie odpowiednie pióra i wypusty, które umożliwiają montaż. Przeważnie występują o grubości do 22 mm, a ich szerokość zaczyna się od 8-9 centymetrów. W przypadku tej konstrukcji nie ma problemów z układaniem na różnych podłożach, aczkolwiek oczywiście należy zadbać o to, aby było ono jak najbardziej równe.

Mozaikowy

Parkiet ten charakteryzuje się wieloma małymi deseczkami, które przyklejone są na folię lub siatkę. Grubość elementów to przeważnie 10 lub 14 mm. Wzięcie na rynku mają najbardziej te, które są naprzemiennie ułożone i składają się z niezbyt dużych klepek, tego samego drewna.

Przemysłowy

W tym wypadku mamy do czynienia z wąskimi deseczkami, których szerokość nie przekracza 10 mm, a grubość 22 mm. Z względu na małą budowę, są one ze sobą połączone w większe płyty, podobnie jak mozaikowy. Taśma jest z niego zdzierana po ułożeniu, właśnie takie podejście gwarantuje, że będzie on stanowił jedną, spójną całość.

Warstwowy

Tutaj mamy do czynienia z bardzo podobną konstrukcją jak w przypadku parkietu tradycyjnego. Niemniej jednak składa się ona z 2 lub 3 warstw, które wieńczy polakierowana fabrycznie powierzchnia.

Są to najbardziej popularne parkiety, niemniej jednak na rynku nie brakuje również innych rozwiązań. Pamiętaj również o tym, że o parkiet należy dbać, gdyż tylko wtedy zachowa on swój wyjątkowy i bardzo ładny wygląd, a przecież na tym Ci na pewno będzie zależało.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Podstawowe błędy popełniane przy podłodze drewnianej

This article has 2 Comments

  1. Wszystko zależy tutaj od przeznaczenia i używania, nie ma co z góry zakładać, że ten czy tamten najlepszy.

  2. Ja bym tam w domu nie kombinowała i zwykły tradycyjny, pomimo że drogi, to chyba jak najbardziej warto

Comments are closed.