Jak dobrać listwy do podłogi?

Obecnie bardzo często w swoich mieszkaniach decydujemy się na pakiety drewniane czy też panele podłogowe, czemu szczególnie dziwić się nie można. Jeśli szukamy oszczędności, wybieramy te drugie, jeśli natomiast w głównej mierze zależy nam na jakości, to główną rolę odgrywają tu panele, choć i te w aspekcie jakości są dziś na bardzo wysokim poziomie. Warto zdać sobie sprawę z tego, że jednak zakończenie prac nad posadzką nie kończy się wraz z ułożeniem ostatniej deski czy panelu. Oczywiście następnie trzeba ją jeszcze wykończyć, a służą temu listy przypodłogowe, których na rynku jest mnóstwo i nie powinno być problemu, aby dobrać je pod względem koloru, materiału czy wystroju wnętrz.

Listwy jako element ozdobny

Oczywiście listwy spełniają tutaj funkcję praktyczną, ale nie można nie zauważyć, że dogrywają, a przynajmniej mogą być także elementem ozdobnym naszego pomieszczenia. Bardzo często zdarza się, że użytkownicy kontrastują listwy nie tylko z kolorem paneli czy parkietów, ale także i ścian. Dlatego też przy jasnych panelach, warto jest się zastanowić nad listwami ciemnymi, natomiast przy ciemnych nad jasnymi. Doskonałym przykładem tych ostatnich będzie biała listwa parkietowa.

Klamrowe lub bez

Jeśli dziedzina budowlanki jest dla nas czarną magią, do zamontowania listew możemy zatrudnić specjalistów, choć nie musi to być konieczne. Aby było prościej, postawić należy na listwy bez klamer, które w odróżnieniu od tych je posiadających mocuje się od razu do ściany.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Jaki sklep wybrać?