Nie ma żadnych przeciwskazań do tego, aby panele były używane nad wodnym ogrzewaniem. Jest tylko jeden warunek. Otóż ogrzewanie wodne musi być rozprowadzone na całej powierzchni podłogowej, dodatkowo same panele muszą być oznaczone jako takie, które mogą współgrać z takowym ogrzewaniem.
Wylewka, która będzie znajdowała się nad instalacją przewodzącą ciepło powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości. Zastosowanie wylewki jest konieczne, ponieważ tylko wtedy wybrana temperatura ciepła będzie mogła zostać równomiernie rozprowadzona pod całej powierzchni. Należy także pamiętać o otworach dylatacyjnych oraz ogólnie prawidłowe wykonanie posadzki.
Zanim przejdziesz do układania paneli, musisz koniecznie uruchomić ogrzewanie. Chodzi o to, aby w razie czego zapobiegać wydostawaniu się wilgoci. Nie jest ważne, czy na zewnątrz jest ciepło czy zimno, ten zabieg musi zostać wykonany. Jeśli chodzi o termin, kiedy będzie można dokonać takiego ogrzewania, to jeśli chodzi o wylewkę cementową, można to robić po około 3 tygodniach. Temperatura w tym wypadku powinna być każdego kolejnego dnia zwiększana o 4-5 stopni Celsjusza do uzyskania najwyższych wartości. Kiedy zostanie osiągnięta maksymalna wydajność, to pozostawiamy ogrzewanie włączone przez kolejne 3 dni. Kiedy ta faza się zakończy, można ponownie obniżać temperaturę, również zachowując zasadę –5 stopni w każdy dzień.
Aby sprawdzić, czy na pewno posadzka jest dobrze osuszona można użyć foli PE. Musisz ją rozłożyć w losowych miejscach na posadzce i z boku szczelnie okleić taśmą. Jeżeli po 24 godzinach folia nie ulegnie zaparowaniu, to można będzie montować panele. W przeciwnym razie jeszcze raz należy powtórzyć proces osuszania. Warto jeszcze pamiętać, że na 2-3 dni przed planowanym montażem paneli, należy wyłączyć ogrzewanie całkowicie.
polecam, bo sprawdza się znakomicie i wbrew pozorom nie ma tu wielkiego skomplikowana, choć, jak to przy ogrzewaniu wodnym, trzeba się ciut napracować