Jak wygląda konstrukcja podłogi?

 

Dobrze wykonana podłoga będzie się składała z kilku warstw. Należy do tego typu rzeczy podchodzić poważnie i niczego nie pomijać, ponieważ tylko wtedy będziesz mógł liczyć na najwyższą wytrzymałość. Warto jednak zwrócić też uwagę na fakt, że w zależności od pomieszczenia należy oczekiwać od podłogi nieco innych właściwości.

Już na samym początku należy określić, co tak naprawdę nazywamy podłogą, ponieważ dla my to widzimy jako całość, w przypadku inżyniera podłoga będzie zaledwie posadzką, która jest tylko jednym z elementów całości. Otóż jeśli chodzi o wspomniane wcześniej warstwy podłogi, to możemy wyróżnić izolację, podkład, warstwę wyrównawczą oraz posadzkę.
Jeśli chodzi o podkład, to jest przeważnie wylewka wykonana na bazie zaprawy cementowej. Niemniej jednak na rynku nie brakuje specjalnych spoiw, które mogą być przeznaczone do różnych typów podłóg i pomieszczeń.

Kolejną warstwą będzie izolacja, która ma na celu nie tylko sprawić, że nie będzie nam zbyt zimno w stopy, ale również wygłuszać nasze kroki, o ile mówimy o pomieszczeniach na piętrach. Do izolacji najczęściej wykorzystuje się wełnę mineralną, która jest utwardzona lub styropian.
Dobrym pomysłem są również wylewki samopoziomujące, które są znacznie rzadsze od zwyczajnych. Idealnie się one rozlewają po całej powierzchni, dzięki temu możliwe jest uzyskanie naprawdę jednolitego poziomu.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Jaki podkład pod panele podłogowe?

This article has 2 Comments

  1. Dobre dla kogoś, kto dopiero będzie zaczynał się w to bawić, bo wykańcza dom

  2. warto wiedzieć jak coś się robi, żeby potem nie przyszedł pan Mietek i nie wprowadzał nam swoich własnych pomysłów

Comments are closed.