Listwa parkietowa biała – wady i zalety

Na rynku jest dziś wiele różnego rodzaju listew przypodłogowych, co oczywiście nikogo dziwić nie może. Nikt z nas nie wyobraża bowiem swoich podłóg bez takich dodatków, które z jednej strony są dodatkiem wizualnym, z drugiej natomiast pełnią funkcję ochronną, gdyż chronią nasze ściany przed zabrudzeniem. Poza szeregiem klasycznych listew, od których wielu klientów stara się już odchodzić, na pewno nieco bliżej trzeba przyjrzeć się produktom zupełnie innym, a więc listwom prostym, które najlepiej nadają się do wnętrz nowoczesnych. Szczególnie ciekawie wygląda listwa parkietowa biała. Co możemy zapisać po stronie jej plusów i wręcz przeciwnie minusów?

Wszechstronne i odporne

Nabywając takie listwy, większość z nas nie ma zamiaru ich malować. Słusznie, ponieważ listwa parkietowa biała może podkreślić wystrój naszego wnętrza i stanowić doskonały kontrast z podłogą. Jednakże należy zauważyć, że jeśli przyjdzie taka potrzeba, to takie listwy mogą zostać przez nas pomalowane w zasadzie na dowolny kolor.

Poza tym listwy takie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wodoodporne, co również nie jest bez znaczenia.

Podatne na zabrudzenia

Po stronie wad w związku z tym, że są to listwy w kolorze białym, możemy zaliczyć podatność na zabrudzenia, co jest akurat zrozumiałe. Jednakże, jako że taka listwa parkietowa biała jest wodoodporna, to nie jest to wielkim problemem. Każde zabrudzenie można bowiem szybko usunąć. Dlatego też jak najbardziej są to listwy, które odnaleźć się powinny w każdym pomieszczeniu, choć przede wszystkim w tych urządzonych w stylu modernistycznym.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Jak ozdobić sufit?