Sztukateria sufitowa – gips czy styropian?

Każdy z nas chce, aby jego pomieszczenia wyglądały jak najpiękniej, co jest zrozumiałe. Dziś w aspekcie ich dekorowania większego problemu nie mamy, ponieważ nie da się ukryć, że na rynku jest dziś mnóstwo artykułów, które nam w tym pomogą. Jednakże nie mówimy tutaj tylko o meblach, dywanach, podłogach czy wszelkich dodatkach. Warto jest spojrzeć także na ściany, a nawet sufity. Jak w związku z tym udekorować sufity w naszym mieszkaniu? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj tak zwana sztukateria sufitowa. Co mamy na myśli wspominając o tym terminie?

Eleganckie dekoracje

Wspominając tutaj o takiej sztukaterii sufitowej, przede wszystkim powinniśmy bliżej przyjrzeć się wszelkim gzymsom i listwom, które w tym ujęciu wypadają naprawdę bardzo dobrze. Dzięki nim niewielkim kosztem możemy nadać naszym pomieszczeniom zupełnie nowego designu, zwłaszcza jeśli chcemy je dekorować na wzór pomieszczeń klasycznych. Pozostaje się jeszcze zastanowić nad tym, z jakiego materiału taka sztukateria sufitowa powinna zostać wykonana.

Gips lub styropian

Dawniej wykonywano ją niemal tylko i wyłącznie z gipsu. Na pewno jest to dobry wybór pod względem jakości takich dodatków, bo gips to materiał dość trwały. Odbija się to jednak na kosztach takiej inwestycji. Wydaje się zatem, że jak najbardziej warto jest tu uwzględnić dekoracje wykonane ze styropianu, które w gotowej formie przykleja się na sufit. Te są bowiem tańsze a dodatkowo także i lżejsze, co także nie jest bez znaczenia.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Co musimy wiedzieć o sztukaterii wewnętrznej