Jak dobrać listwy do podłogi?

Jak dobrać listwy do podłogi?Prace nad podłogą nie mogą sprowadzać się jedynie do jej ułożenia. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że po jej ułożeniu musisz także sięgnąć po listwy przypodłogowe i cokoły wykończeniowe, które zamaskują wszelkie niedoskonałości, które powstają pomiędzy ułożoną podłogą a ścianą, gdyż niemal zawsze pomiędzy nimi powstaje szersza lub węższa szczelina. Dziś rynek listew przypodłogowych jest naprawdę bardzo szeroki, bo w każdym sklepie znajdziemy listwy nie tylko do paneli i podłóg drewnianych, ale także innych materiałów na podłogi. Przyjrzyjmy się w związku z tym kwestii ich wyboru.


Dopasowane do podłogi

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, obecnie wybór listew jest praktycznie niczym nieograniczony. Jeżeli chcemy, aby współgrały one z ułożoną podłogą powinny być do niej zbliżone kolorem. Jeśli natomiast chodzi o materiał, to najczęściej stawiamy tutaj na listwy PCW.

Listwy jako element ozdobny

Projektanci nowoczesnych wnętrz stawiają dziś na kontrasty i gryzące się ze sobą barwy. W takich pomieszczeniach warto pomyśleć nad listwami w kontrastowym odcieniu. I tak przy jasnej podłodze dobrym pomysłem będą ciemne listwy i odwrotnie. Na pewno sprawdzą się także te aluminiowe.

Montaż

Z montażem listew przypodłogowych nikt z nas nie powinien mieć większego problemu. Jeśli jednak nie ufamy swoim umiejętnościom, warto jest to zlecić fachowcom. W tym miejscu należy jeszcze zaznaczyć, że owe listwy mogą posiadać klamry lub być ich pozbawione

sklep z podłogami

Sprawdź:  Panele od firmy Quickstep

This article has 2 Comments

  1. Byleby najtańszych nie wybierać, bo ja już się tak przejechałem, a potem i tak trzeba było te droższe kupić

Comments are closed.